Kúpiť masážne stoly – e-shop

Sprievodca výberom
masážnych stolov


Masážny stôl  >  Tipy na domáce masáže

Tipy na domáce masáže

Kvalitnú a telu prospešnú masáž si môžete dopriať aj doma. Ako na ňu?

Domáce masáže medzi partnermi môžu byť veľkým spestrením vzťahu. Najmä ak bývajú partneri unavení z práce, alebo z domáceho zhonu okolo rodiny a domu, či bytu.

Avšak vykonať aspoň trochu kvalitnú masáž nie je nič jednoduché, veď na profesionálneho maséra často študujú ľudia aj niekoľko rokov! Pre domáce masírovanie vám stačia základné techniky a pohyby. Domáce laické masáže telo tiež uvoľnia a pomôžu sa zbaviť stresu.

Dotyk blízkej osoby pohladí sám o sebe

Rozdiel medzi profi a laickou masážou je v tom, že masér v salóne vám je schopný pomôcť od bolesti a únavy vyvolanej poruchami svalov, ich pretiahnutím. Naopak domáca masáž vám pomôže od únavy vyvolanej stresom.

Masáž od blízkej osoby, aj keď nie tak odborne vykonaná, vám pomôže predovšetkým psychicky. A vaše poďakovanie pohladí po duši i domáceho maséra.

A aké sú základné rady pre domáce masírovanie?

  • masírujte len svaly, nikdy nie kosti a kĺby
  • vyhnite sa miestam s lymfatickými uzlinami (krk, podpazušie, triesla)
  • masírujte smerom k srdcu, ovplyvníte tak prúd krvi
  • navoďte si romantickú atmosféru masáže stiahnutím svetiel, sviečkami, príjemnou hudbou
  • pre maséra je príjemnejšie masírovať v sede, nebudú ho tak bolieť chrbát
  • olej je lepší ako krém
  • nikdy neprekračujte cez bolesť
  • masírujte jemne, príliš netlačte

A v budúcom diele si povieme pár rád k jednotlivých domácim masážam.

Na domáce masáže potrebujete stôl. Domov stačí drevený

Masážne ležadlo inSPORTline Taisage je 2-dielne drevené lehátko vhodné do nepríliš vlhkých priestorov so stálou teplotou. Teda ideálne domov, kde ho budete pravidelne používať. Aj toto lehátko je však skladacie a prenosné, teda zložené zaberie miesto, ako stredne veľký kufrík.

Podľa zákazníkov, ktorí hodnotili ležadlo na porovnávačoch cien je "Ľahké, kvalitné masážne lehátko za dobrú cenu" (Viktória) a "Aj napriek jednoduchý vzhľad konštrukcie je ležadlo pevné a stabilné. Systém laniek zaistí, že sa lehátko pri masáži ani nehne." (Ava). Cenená je 11-stupňová regulácia výšky, komfortné a odolný povrch a rovnako veľmi príjemná cena. K lehátku je ako darček pribalená prenosná taška s pútkami.

Zdieľajte článokOdporúčame masážne stoly


Ďalšie novinky

Ako sa stať masérom?

Kurzy, certifikácia a prax. Tak môžeme zhrnúť cestu k profesionálnemu masérstvu. A samozrejme, nevyhnutné vybavenie.

Najobľúbenejšie masáže

Vybrať najobľúbenejšie masáže Slovákov nie je vôbec jednoduché. Každému podľa jeho vkusu, hovorí sa a inak tomu platí aj pre masáže. Napriek tomu môžeme odporučiť podľa štatistík a informácií od masérov tie NAJ slovenskej masáže.

všetky novinky