Kúpiť masážne stoly – e-shop

Sprievodca výberom
masážnych stolov


Masážny stôl  >  Ako sa stať masérom?

Ako sa stať masérom?

Kurzy, certifikácia a prax. Tak môžeme zhrnúť cestu k profesionálnemu masérstvu. A samozrejme, nevyhnutné vybavenie.

Mnoho začínajúcich masérov si myslí, že profi maséra z nich urobí kurz. Tak to ale nie je.

Rovnako ako u každej inej práce, ak chcete byť úspešný, musíte mať o prácu maséra veľký záujem. Masérstvo nie je len o zvládnutí základných techník. Výborný masér má hlboké znalosti ľudského tela a talent na prácu s ľuďmi.

Môžete absolvovať školiaci kurz (aj v rámci rekvalifikácie), ktorý trvá niekoľko týždňov až tri mesiace. A potom nastupuje dlhá cesta praxe, kedy môžete začať skúšaním masáží (zdarma) na svojich odvážnych blízkych.

Ďalším variantom je denné štúdium, napr. fyzioterapia.

Ako sa stať úspešným masérom

  • mať chuť túto prácu robiť - a pozor, chce to mať veľmi pozitívny vzťah k ľuďom a k ich možným problémom. Budú k vám chodiť ľudia s často vážnymi zdravotnými problémami...
  • musíte dobre poznať stavbu ľudského tela, aby ste zákazníkovi neublížili
  • počítajte s tým, že sa budete musieť ďalej vzdelávať a neustále sa učiť. Zvlášť, ak budete chcieť rozšíriť ponuku masáží.

Papiere, papiere ...

Na vykonávanie masáží musíte mať živnostenské oprávnenie. Masérske, rekondičné a regeneračné služby v zmysle "poskytovania športových, rekondičných a regeneračných masáží (ktoré sú uskutočňované na zdravých jedincoch a nenavodia liečebný proces), s vylúčením techniky reflexnej masáže, a poskytovania regeneračných služieb", spadajú medzi tzv. viazané živnosti.

A tu budeme citovať úradné informácie:

K ohláseniu sa prikladajú doklady preukazujúce dosiahnutie odbornej spôsobilosti. Tou sa v tomto prípade rozumie:

  • odborná spôsobilosť na výkon povolania lekára a špecializovaná spôsobilosť v obore špecializácie rehabilitačnej a fyzikálnej medicíny alebo telovýchovné lekárstvo podľa osobitného predpisu, alebo
  • odborná spôsobilosť na výkon povolania fyzioterapeuta alebo maséra alebo nevidiaceho a slabozrakého maséra podľa osobitného predpisu, alebo
  • vysokoškolské vzdelanie v študijnom programe a študijnom odbore rehabilitačného alebo telovýchovného zamerania, alebo
  • osvedčenie o rekvalifikácii alebo iný doklad o odbornej kvalifikácii pre príslušnú pracovnú činnosť vydaný zariadením akreditovaným podľa osobitných právnych predpisov, alebo zariadením akreditovaným Ministerstvom školstva, mládeže a telovýchovy, alebo ministerstvom, do ktorého pôsobnosti patrí odvetvie, v ktorom je živnosť prevádzkovaná

A potom už potrebujete len vybavenie. Tip na hliníkový masérsky stôl

K dobrému masérovi patrí aj dobré vybavenie. Dnes maséri často jazdia za klientom domov, a preto potrebujú prenosný, skladací stôl. Naším tipom je masážny stôl Tamat v dvojdielnom prevedení. Má ľahkú a pritom veľmi odolnú hliníkovú konštrukciu, ktorá je navyše vystužená a unesie až 250 kilogramov záťaže. Kvalitná syntetická koža znesie vodu, olej, takže na tomto stole môžete vykonávať akúkoľvek masáž.

Masážny stôl Tamat jednoducho zložíte a vďaka praktickému uchu tiež kamkoľvek prenesiete. V e-shope dostanete ako darček tašku na lehátko. Počítajte s váhou okolo 15 kilogramov, čo sa vzhľadom na mohutnosť konštrukcie stolu javí ako zodpovedajúca hmotnosť.

Zdieľajte článokOdporúčame masážne stoly


Ďalšie novinky

Ako sa stať masérom?

Kurzy, certifikácia a prax. Tak môžeme zhrnúť cestu k profesionálnemu masérstvu. A samozrejme, nevyhnutné vybavenie.

Najobľúbenejšie masáže

Vybrať najobľúbenejšie masáže Slovákov nie je vôbec jednoduché. Každému podľa jeho vkusu, hovorí sa a inak tomu platí aj pre masáže. Napriek tomu môžeme odporučiť podľa štatistík a informácií od masérov tie NAJ slovenskej masáže.

všetky novinky